samochód, wyporzyczalnia, samochody
wypożycz samochód
 
 
 
wypożyczenie, samochód samochód, samochody, auto, wypożyczalnia
   
  kluczyki, samochód, wypożycz
wynajem, samochód, auto Wynajem samochodu

Praktycznie każdy, kto
posiada prawo jazdy
może wynająć samochód.
 
auto, fura, samochód, cacko
Branża motoryzacyjna od lat cieszy się dużym
powodzeniem. Pomimo rosnących cen paliw,
ubezpieczeń oraz części zamiennych ludzie cały
czas chętnie korzystają z samochodów. Jednak
nie tylko ilość sprzedawanych samochodów.


Prężnie rozwijający się rynek wynajmu aut.
 
 
fura, auto, wynajem, wynajmij
 
 
 
Ogrody w listopadzie - co powinien zrobić w tym czasie ogrodnik?
 

Rząd obowiązków, należy

Kiedy jesień jest już w pełni, żaden ogrodnik nie powinien zaprzestawać regularnej pracy w ogrodzie. Istnieje szereg obowiązków, o które należy zadbać w listopadzie.

Zapomnij fakcie, że buraki są

Przede wszystkim należy zadbać o warzywa, które jeszcze znajdują się w ziemi. Większość warzyw korzeniowych może zostać tam aż do pierwszych przymrozków. Pamiętaj o tym, że buraki są szczególnie wrażliwe na mróz i to je powinieneś zebrać w pierwszej kolejności. W listopadzie wyrywamy też ostatnie jesienne zbiory rzodkiewki, sałaty i szpinaku ze szklarni lub spod folii.

Głównej chwili ogranicz podlewanie - wyłącz

Ogrody powinny być starannie przygotowane do zimy, po to by śnieg i mróz im nie zaszkodziły. W pierwszej kolejności ogranicz nawadnianie - wyłącz automatyczne systemy nawadniania, a konewki schowaj do piwnicy.

Marketach możemy specjalne otuliny watoliny

Następnie postaraj się osłonić rośliny przed chłodem. W sklepach dostępne są specjalne otuliny i watoliny, które są bardzo przydatne przy ocieplaniu krzewów i kwiatów. Zadbaj też o winorośl, która jest szczególnie wrażliwa na mróz i chłodny wiatr. Jeśli hodujesz zioła na zewnątrz, osłoń je od mrozu przy użyciu agrowłókiny.

Tuż przymrozkami zetnij krótko

Zadbaj też o swoje trawniki. Tuż przed przymrozkami zetnij je na krótko przy użyciu ostrej kosiarki i na bieżąco usuwaj wszystkie liście, które na nie opadają. Jeśli zostaną pod śniegiem przez całą zimę, trawa może ulec zbrązowieniu lub zażółceniu, co z pewnością nie poprawi jej kondycji. Listopad to także dobry moment na wybudowanie karmników dla ptaków. Nie tylko ułatwisz im przetrwanie zimy, ale także zapewnisz swoim roślinom naturalną ochronę przed szkodnikami.

 
   
REKLAMY